Reklamní pozice premium odkaz

Proč byste neměli stolní máslo zcela ignorovat? V čem pomáhá našemu zdraví 1/2

Proč byste neměli stolní máslo zcela ignorovat? V čem pomáhá našemu zdraví 1/2

Ilustrační foto

Ochrana před rakovinou

Máslo se zhotovuje z vody a emulze mléčného tuku a vody. Výroba másla se zakládá na stloukání pasterizované smetany, ale nejen na něm. Máslo obsahuje konjugovanou linolovou kyselinu (CLA), zabezpečující ochranu před rakovinou.

Stolní máslo a pocit sytosti

Máslo sice obsahuje hodně tuku, ale jeho užívání v přiměřeném množství nijak nevede k ukládání nadměrnému tělesnému tuku. Máslo totiž obsahuje střední a krátké mastné kyseliny umožňující rychlé spalování a následné rychlé uvolnění energie. Chutě se snižují a nehrozí přejídání.

Prevence šedého zákalu

Máslo je dokonce lepším zdrojem selenu než mořské ryby. Selen je pro lidský organismus důležitý a působí jako prevence šedého zákalu nebo makulární degenerace. Díky selenu se také vylepšuje imunitní systém.

Vylepšení chronických onemocnění

Máslo obsahuje selen, který vylepšuje stav některých onemocnění chronického rázu, kam se řadí například lupus, psoriáza nebo revmatická artritida. Rovněž se snižuje tvoření krevních sraženin a zmenšuje se riziko srdečních onemocnění.

Vylepšení pružnosti buněčných tkání

Máslo obsahuje nejen selen, ale také vitamín E. Selen se společně s vitaminem E stará o zajištění elasticity buněčných tkání. Vitamin E je velmi důležitým antioxidantem, zpomaluje projevy stárnutí a chrání buňky před oxidačním stresem.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Krasoweb.cz

Štítky: strava, výživa, zdraví

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Krasoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Krasoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - Krasoweb.cz.