Reklamní pozice premium odkaz

Další vlivy makadamového oleje

Další vlivy makadamového oleje

Ilustrační foto

Regenerační účinky

V makadamovém oleji se nachází mnoho tuku a vyniká výbornými antioxidačními účinky. Díky regeneračním účinkům se olej postará o vláčnější a navíc vzhledově mladistvější pokožku. Tvoří součást mnohých kosmetických přípravků.

Obnovení pružnosti pokožky

V makadamovém oleji se nachází hodně tuku a mononenasycené tuky dovedou nahradit původní tuk v pokožce, která je již poškozena. V makadamovém oleji se nachází vzácná kyselina palmitolejová, která je velkým pomocníkem při obnovování ztracené pružnosti pokožky.

Udržení vlhkosti v pokožce

Mononenasycené tuky se vyskytují v makadamovém oleji hojně. Společně s vitamíny má tento olej velký antioxidační účinek. Jedná se tak o skvělý hydratační prostředek, který dodává pokožce dostatečnou vlhkost a současně ji chrání před popálením od slunce.

Makadamový olej pomáhá i fyzickému zdraví

Zdravé srdce

Makadamový olej patří mezi nejprospěšnější oleje pro srdce. Obsahuje až 85 % mononenasycených olejů, díky nimž se snižuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Olej se lisuje z ořechů.

Snížení hladiny špatného cholesterolu

V makadamovém oleji převažují mononenasycené oleje a mastné kyseliny omega 3 a omega 6. Právě mononasycená povaha oleje se podílí na snížení hladiny LDL špatného cholesterolu. K dalším plusům patří, že makadamový olej udržuje hladinu HDL cholesterolu.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Krasoweb.cz

Štítky: přírodní kosmetika, zdraví

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Krasoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Krasoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - Krasoweb.cz.