Reklamní pozice premium odkaz

Máte potíže počít a problém může být u partnera? Co pomůže k tvorbě spermií? 2/2

Máte potíže počít a problém může být u partnera? Co pomůže k tvorbě spermií? 2/2

Ilustrační foto

Studená sprcha

Pohyblivost spermií se vylepší, jestliže si muži dopřejí před milováním osprchování studenou vodou. Doporučuje se osprchovat přibližně patnáct minut před stykem. Takto se prokrví varlata a spermie se dostatečně nabudí. Spermie naopak nesnášejí vysoké teploty, takže se vyvarujte koupání v teplé vodě a saunování. Zvýšení počtu spermií a zrychlení jejich pohybu dosáhnete také dodáváním vitamínu B12.

Vyhněte se stresu

Jestliže chcete mít počet spermií v dostatečném množství, vyhýbejte se stresovým situacím. Přílišný stres se spojuje se sníženou hladinou testosteronu, což není pro počet spermií ani trochu dobré – potřebují pravý opak. Pokud se stresu nevyhnete, projděte si jednotlivé situace a pokuste se jich příště vyvarovat, anebo se s nimi lépe vypořádat.

Chřest, banány a česnek

Enzym bromelin podporuje pohlavní mužské hormony, ten do sebe dostanete například v banánech. Banány obsahují také další vitamíny starající se o podporu tvoření spermií. Rovněž jezte chřest obsahující kyselinu listovou, která dovede společně se zinkem zvýšit počet spermií až o 74%. Do jídelníčku zařaďte i více česneku, protože ten obsahuje selen pomáhající ke zvýšení hladiny testosteronu, ale též alicin vylepšující pohyblivost u spermií.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Krasoweb.cz

Štítky: děti, těhotenství, početí

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Krasoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Krasoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - Krasoweb.cz.