Reklamní pozice premium odkaz

Proč se otužovat 1/2

Proč se otužovat 1/2

Ilustrační foto

Zlepšíte svou imunitu

Říká se, že lidé, kteří jsou otužilí, jsou mnohem méně náchylní na různé nemoci. A to je skutečně pravda. Proto je právě toto náš první hlavní důvod, proč se otužovat. Tato činnost totiž velmi výrazně napomáhá ke zvýšení imunity. Tedy ke stavu, kdy lidské tělo začíná tvořit větší množství bílých krvinek. Ty následně mohou velmi dobře eliminovat:
·         Bakterie
·         Viry
·         Nádorové buňky

Snížíte svůj stres díky otužování

Otužování je i zajímavou formou boje proti stresu. Nejenom, že při něm doslova zapomenete na všechna trápení, která jsou ve vaší hlavě. Zapomínat nesmíme ani na to, že například kontakt se studenou vodou výrazně eliminuje tvorbu kyseliny močové a zároveň podporuje tvorbu takzvaného glutationu. Ten tělo následně dokáže velmi dobře chránit před takzvaným oxidačním stresem.

Eliminujete tělesné zásoby

Je to skutečně tak. Důvod, proč se otužovat je spojený také s tím, že eliminujete svůj tělesný tuk. Je to dáno tím, že když své tělo ochladíte, aktivuje se takzvaný hnědý tělesný tuk, který se bude snažit lidské tělo zahřívat. Vlivem této činnosti pochopitelně dojde i k tomu, že se začne ten bílý, který nechceme, efektivněji spalovat. Pravidelné otužování tedy může skutečně vést i ke ztrátě přebytečných kilogramů.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Krasoweb.cz

Štítky: zdraví

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Krasoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Krasoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - Krasoweb.cz.