Reklamní pozice premium odkaz

Arganový olej a krása

Arganový olej a krása

Ilustrační foto

Hydratace pro pleť

Arganový olej je považován za marocký zázrak. Arganový olej je bohatý na vitamín E. Právě díky tomuto vitamínu se využívá jako nemastný hydratační olej. Používáním se brání předčasnému stárnutí a pleť se přirozeně hydratuje.

Ošetření celého těla arganovým olejem

Arganový olej obsahuje hodně vitamínu E, což se využívá k ošetřování celého těla. Nanášet ho můžete nejen na tělo, ale také na krk a obličej. Hodí se také na mastnou pleť, protože v porovnání s ostatními oleji není tolik mastný.

Lesklé a hedvábné vlasy

Esenciální mastné kyseliny, steroly, vitamín E a další složky arganového oleje příznivě působí i na vlasy. Pokud na vlasy aplikujete arganový olej, stanou se lesklejšími a hedvábnějšími. Rovněž budou poddajnější a budete mít pod kontrolou i kudrnaté vlasy.

Na popraskanou pokožku

Arganový olej obsahuje antioxidanty, které příznivě působí na namáhanou a poškozenou kůži. Dobře se bude díky arganovému oleji hojit spálená nebo popraskaná či jinak podrážděná pokožka. Pomáhá během hojení a uklidňuje. Lepší je však arganový olej užívat jako prevenci.

Na suché ruce a paty

Arganový olej má díky obsahu esenciálních mastných kyselin a vitamínů zjemňující vlastnosti, čehož se hodně využívá v péči o ruce a nohy. Arganový olej se využívá na ošetření ztvrdlých suchých pat, ale také do nehtového lůžka pro krásné a zdravé nehty.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Krasoweb.cz

Štítky: krása, přírodní kosmetika

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Krasoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Krasoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - Krasoweb.cz.