Reklamní pozice premium odkaz

Rýžový olej jako přírodní kosmetický prostředek

Rýžový olej jako přírodní kosmetický prostředek

Ilustrační foto

Zachycení ultrafialového záření

V rýžovém oleji se hodně vyskytují mastné kyseliny, vitamíny A, PP, E, skupiny B. Látky obsažené v rýžovém oleji dovedou zachytit ultrafialové záření a brání proniknutí do kůže, což se využívá na přípravky na vlasy a k ochraně před slunečním zářením.

Hydratační vlastnosti

V rýžovém oleji se vyskytují tři hlavní druhy tuků v ideálním poměru. Ve spojení s vitamíny a minerály se rýžový olej může chlubit skvělými hydratačními vlastnostmi. Hodí se i k ošetření velmi citlivé pleti. Pokožku dovede dobře chránit a vyživovat.

Na poškozené vlasy

Máte tenké nebo poškozené vlasy? Rýžový olej obsahuje hodně vitamínu E, A, PP, a vitamíny skupiny B. Svým složením příznivě ovlivňuje růst vlasů. Rovněž jsou oblíbené zábaly s rýžovým olejem, kdy se vylepšují tenké a poškozené vlasy.

Zmírnění stařeckých skvrn

V rýžovém oleji je obsažena kyselina ferulová, která se umí postarat o viditelné zpomalení stárnutí pleti. Současně se snižují výskyty stařeckých skvrn. Je známo, že kyselina ferulová je několikanásobně vyšším antioxidantem v porovnání s vitamínem E.

Regenerace pokožky

Rýžový olej obsahuje mastné kyseliny, vitamíny skupiny B, vitamín A, PP, E. Díky svému jedinečnému složení pomáhá k regeneraci pokožky, zvyšuje její pružnost a pevnost. Umí zabránit i vzniku vrásek.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Krasoweb.cz

Štítky: přírodní kosmetika, krása, vlasy, pleť, kůže

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Krasoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Krasoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - Krasoweb.cz.