Reklamní pozice premium odkaz

Pomůže proti stárnutí bílý nebo zelený čaj? 1. část

Pomůže proti stárnutí bílý nebo zelený čaj? 1. část

Ilustrační foto

Bílý čaj

Bílý čaj se vyznačuje velkou jemností. Původem je z Číny a poznáte ho podle vynikající chuti a nasládlému aroma. Pěstování patří k náročným činnostem. K výrobě se využívají nerozvinuté čajové lístky Camellia sinensis. Sběr se provádí ručně v daném ročním období.

Mají ojedinělé vlastnosti, protože u nich nedochází k oxidaci a ani se nepraží. Bílý čaj má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Najdete v něm mnoho různých antioxidantů, které z těla odplavují volné radikály, které zde jinak vyvolávají různé druhy nemocí. Díky antioxidantům se zpomaluje stárnutí, zvyšuje se odolnost proti bakteriím, ale také se snižuje cholesterol a vysoký tlak. Mezi další pozitiva patří prevence cévních a srdečních onemocnění, rovněž obrana proti některým typům rakoviny.

V bílém čaji obsažená aminokyselina L-theanine ovlivňuje psychický stav jedinců a stará se o regulování stresu. Bílý čaj také obsahuje katechiny, které umí snižovat paradentózu a zubní kámen.

Bílý čaj se doporučuje lidem s nadváhou, kteří se snaží zhubnout. Čaji totiž nechybí látky schopné omezovat množení a růst tukových buněk. S bílým čajem se setkáte také v kosmetice, kde se využívá jeho antibakteriálních a antioxidačních účinků.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Krasoweb.cz

Štítky: krása, omlazení

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Krasoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Krasoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - Krasoweb.cz.